Pražská burza padla na sedmileté dno

,
18:16 • 10. června 2016

Tagy: pražská burza, BCPP, index PX, ČEZ, Erste, Komerční banka, VIG

Pražská burza se dnes propadla na nejnižší úroveň za sedm let. Index PX klesl o 3,20 procenta na 840,05 bodu. Z hlavních emisí spadly na rekordní minima za několik let akcie pojišťovací skupiny VIG či Komerční banky, na více než ročním minimu skončila také bankovní skupina Erste. Hlavní evropské akciové indexy odepsaly mezi 2 až 2,5 procenta.

Index PX pražské burzy dnes ztratil 3,2 procenta. Jedná se od nejprudší propad od letošního 8. února, kdy index oslabil o 3,57 procenta.

V kontextu zvýšené nejistoty na finančních trzích, způsobené blížícím se hlasováním o setrvání Velké Británie v Evropské unii, není takový pokles nečekaný. Tuto nejistotu umocňuje zvýšená obava o zdraví globální ekonomiky, která zintenzivnila v uplynulých dnech poté, co Světová banka snížila svůj odhad růstu světového hospodářství pro letošní rok a aktuální data za čínský vývoz vnesla mezi investory další rozčarování.

Jak Brexit „zamává“ s korunou, librou, eurem?

Pražský parket dnes stahovaly dolů zejména akcie finančních společností v čele s Erste a také ČEZ. Akcie Erste jsou pod prodejním tlakem také kvůli úternímu rozhodnutí pojišťovny Uniqua zbavit se více než sedmnácti milionů akcií matky České spořitelny. Akcie ČEZ sráží kromě obecně nejisté nálady na trzích také fakt, že se ve středu poprvé obchodovaly bez nároku na dividendu ve výši 40 korun.  

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zdePřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
PX

;

ČEZ

;

ERSTE

;

KB

;

VIG

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.