Photon Energy představila projekt na další solární elektrárnu v Austrálii


10:49 • 3. srpna 2017

Mezinárodní fotovoltaická společnost s českými kořeny Photon Energy vyvíjí v Austrálii další projekt solární elektrárny. Projekt elektrárny o výkonu 155 MW v Gunnedah, ve státě Nový Jižní Wales, je součást projektové pipeline 1 GW, o které společnost nedávno informovala veřejnost. U projektu se jedná o joint venture s lokálním partnerem.

Photon Energy zajistila práva na pozemky o celkové rozloze 205 hektarů prostřednictvím 51% projektové společnosti Photon Energy AUS SPV 7 Pty Ltd. V současné době probíhá administrativní proces u samosprávy státu Nový Jižní Wales i proces připojení s operátorem distribuční soustavy Transgrid o studii a návrhu rozvodny k připojení na 300 kV síť provozovanou právě společností Transgrid.

Photon Energy chce projekt dál vyvíjet do okamžiku, kdy bude připravený k výstavbě, která by mohla začít v roce 2019. Poté bude solární elektrárna ročně dodávat 279 GWh čisté energie a tím značně přispívat k dosažení australských cílů v oblasti obnovitelné energie.

Projekt solární elektrárny v Gunnedah je součástí spolupráce s lokálním joint-venture partnerem, který drží zbývající podíl 41 % v projektové společnosti. Projekt je součástí pipeline o velikosti 1 GWp, kterou Photon Energy nedávno prezentovala a pro kterou Photon Energy vybrala renomovanou australskou poradenskou společnost Pottinger jako poradce pro získání kapitálu.

„Dnešní oznámení detailů k projektu v Gunnedah dává investorům větší náhled do naší široké projektové pipeline v Austrálii a zvyšuje celkový objem představených projektů na 521 MWp,“ komentuje ředitel Photon Energy Australia Michael Gartner.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.