Pohled ekonoma: Akcie Kofoly jsou podhodnocené


17:08 • 2. prosince 2015

Tagy: Kofola

Akcie nápojářské společnosti Kofola, které se dnes na pražské burze obchodují prvním dnem, uzavřely u 515 korun za kus proti upisovací ceně na 510 korunách za akcii o procento výš. 

Start akcií Kofoly na pražské burze je vlažný. Upisovací cena 510 korun je blízko spodní hrany zvažovaného pásma 500 až 650 korun a ani dosavadní růst jejich ceny není nijak citelný. To jistě nejsou kdovíjak příznivé signály. Marketing, na němž značka z podstatné míry staví svoji pověst, v tomto případě tolik nezabral. Ocenění Kofoly je ovšem podle našich modelů nad současnou cenovou úrovní, takže střednědobě až dlouhodobě lze čekat mírné zhodnocování. V porovnání se srovnatelnými burzovními tituly je cena akcií nyní Kofoly mírně podhodnocená.

Akcie Kofoly dnes plně vstupují na pražskou burzu. Cena stanovena na 510 korun

Zveřejnil(a) Roklen24 dne  1. prosinec 2015

Předpokládáme, že Kofola se v rámci své expanze, financované právě i z prostředků získaných na burze, dále zaměří na balkánské země, kde dojde z její strany k akvizici dalších nápojářských značek. Bude se ale také koncentrovat ne konsolidaci své činnosti na trzích, kde je již dobře zavedená (ČR, SR), a na dokončení restrukturalizace polské divize.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Napsat autorovi RSS

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Přednáší na Vysoké škole ekonomické a Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny. V roce 2009 vyšla jeho první kniha Příběh dokonalé bouře a hovory (nejen) s laureáty Nobelovy ceny o finanční krizi, v roce 2011 pak navazující Příběh dluhové smršti a hovory (nejen) s laureáty Nobelovy ceny o dopadech finanční krize. V roce 2012 vydal „učebnici pop-ekonomie“ s názvem Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé, která se dočkala i slovenského překladu. O rok později mu vyšla další pop-ekonomická kniha Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano. V roce 2014 na Slovensku vydal knihu Šťastie je krásna věcPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.