„Král dolar se může stát katem rally Donalda Trumpa“


17:11 • 10. ledna 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

I přesto, že dolar v posledních dnech slábne, může se výhled jeho posílení stát katem rally Donalda Trumpa. Tak se na aktuální situaci dívá hlavní ekonomický poradce pojišťovny Allianz Mohamed El-Erian.

„Problémy světových ekonomik by mohly vést ke zpevnění dolaru, což by se projevilo v osekání zisků korporátní Ameriky, jejíž produkty by se v zahraničí staly méně konkurenceschopné. Svou roli pak hraje i riziko zvýšeného protekcionismu,“ řekl v rozhovoru pro server CNBC El-Erian. „Na dolar si jednoduše dejte velký pozor.“

Proč? Pokud se ukáže, že očekávání Trumpovy politiky (v podobě osekání daní a deregulace amerických odvětví) je správné a ve výsledku opravdu účinné, americké akcie se budou těšit dalšímu růstu, který půjde ruku v ruce s dalším zpevněním americké měny. Ovšem právě to by výrazně poškodilo velké americké korporace, kterým by nutně klesly jejich zahraniční tržby denominované v dolarech.

Temná strana silného dolaru

Co se týče dneška, americká měna nejprve oslabila až k 1,062 EURUSD. Poté však tyto ztráty částečně umazala až k 1,058 dolaru za euro.

Tento vývoj pak kopírovala dolarkoruna, která se z 25,58 USDCZK dostala až na 25,52.

Koruna vůči euru, i přes výsledek prosincové inflace na 2 % (inflační cíl ČNB), zůstala na spotovém kurzu beze změny. To odpovídá číslům kolem 27,02 EURCZK.

Spekulace na max. CZK forward padá nejníže od startu intervencí

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.