Alcoa odstartovala výsledkovou sezonu. Žádná sláva


AKTUALIZOVÁNO 14:35 14:26 • 11. října 2016

Tagy: USA, výsledková sezóna, výsledky, komodity

Společnost Alcoa, která je největším výrobcem hliníku v USA, dnes tradičně odstartovala výsledkovou sezonu v USA. Její kvartální výsledky zůstaly za očekáváním trhu, když reportovala zisk jen 32 centů na akcii, zatímco analytici čekali 35 centů. Tržby klesly na 5,21 miliardy dolarů, trh počítal s 5,31 miliardami.

„Alcoa je stabilní a ukázala odolnost navzdory krátkodobým rizikům na trhu,“ uvedl její šéf Klaus Kleinfeld. Akcie firmy po otevření trhu ale výrazně oslabily a zaznamenaly největší pokles za devět měsíců. V rámci indexu S&P zaznamenaly největší ztráty.

V závěru týdne se naplno rozjede výsledková sezona velkých amerických bank. V pátek kvartální výsledky oznámí JPMorgan & Chase, Citigroup a Wells Fargo.

Toto jsou poslední čtvrtletní výsledky pro firmu Alcoa, která existuje 128 let, jako celek. Její správní rada totiž koncem září schválila plánované rozdělení společnosti na dva samostatné veřejně obchodované subjekty. Rozdělení by mělo vstoupit v platnost 1. listopadu.

Tradiční byznys, tavicí pece, budou dál fungovat pod názvem Alcoa. Do nové společnosti s názvem Arconic se vyčlení aktivity pro letecký, kosmický a automobilový průmysl. Spadat tam budou i pevné lehké slitiny.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.