ČEZ dal nezávaznou nabídku na polská teplárenská aktiva EDF


20:33 • 3. června 2016

Tagy: ČEZ, Polsko, energetika, investice

Skupina ČEZ podala nezávaznou nabídku na koupi polských aktiv francouzské společnosti EDF. Vztahuje se na čtyři teplárny v lokalitách Gdyně, Gdaňsk, Krakov a Vratislav. Dále pak na čtyři teplárny s distribucí tepla v lokalitách Zelená Hora, Ciechnica, Toruň a Zawidawie a servisní společnosti.

„Tyto zdroje disponují vysokou účinností a zásobují teplem i elektřinou zákazníky ve významných polských městech. S provozem podobných zdrojů máme rozsáhlé zkušenosti, a to i v Polsku,“ uvedl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

O zájmu ČEZ o polské teplárny francouzské EDF hovořil již v květnu ve videorozhovoru pro Roklen24 finanční ředitel ČEZ Martin Novák. Celková instalovaná kapacita zdrojů je 1,4 GW v elektřině a 4,4 GW v teple, díky čemuž zaujímají na polském trhu první místo v kogenerační výrobě elektřiny a druhé v produkci tepla.

Martin Novák: ČEZ i akcionářům zajistí zisk obnovitelné zdroje

ČEZ se ve vyhledávání investičních příležitostí soustředí na země, které jsou jí politicky i geograficky blízké. Při současných výhledech na vývoj cen elektřiny představuje regulované teplárenství zajímavou růstovou příležitost.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
ČEZ

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.