Zlato se blyští, roste cena i objemy


15:24 • 9. února 2017

Tagy: Zlato, komodity, Drahé kovy, investice

Zlato dnes opět září. Od konce ledna drahý kov nabral severní kurz a jeho cena se dnes dostala až na 1244,80 USD za trojskou unci, což je nejvýše od 10.listopadu loňského roku. Co bude dál? V případě zlata se dost možná blýská na ještě lepší časy.

„Zlato se leskne dál,“ komentovali tuto rally podle serveru finanzen.net komoditní experti z Commerzbank. Cenový nárůst si přitom vysvětlují mimo jiné obavami z protekcionistické obchodní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mnozí investoři nejdříve spekulovali na to, že Trump přinese oživení konjunktury americké ekonomiky, toto očekávání se však postupně začíná měnit.

„Obavy z možné obchodní a měnové války se zdají být oprávněné a mohly by poptávku po zlatu držet vysoko,“ uvádí banka v analýze. Zlato je totiž považováno za „bezpečný přístav“ v časech zvýšené nejistoty na většině ostatních trhů.

Data agentury Bloomberg ukazují další nárůst vkladů u důležitého fondu SPDR Gold Shares ETF. Objem obchodovaného zlata v rámci tohoto fondu se dnes zvětšil na 827 tun, což je nejvíce od 20.prosince. Experti Commerzbank přitom upozorňují, že objemy rostou u fondů Gold ETF obecně.

Zlato je v kurzu. Kdy nakoupit?

RSS

Vystudovala obor Mezinárodní politika a diplomacie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Absolvovala mezinárodní interdisciplinární studijní program Comparative East-West-Studies se zaměřením na politologii na Universitě Regensburg. V průběhu studia absolvovala mj. stáž v Německém Spolkovém sněmu. Pracovala jako zpravodaj ekonomické redakce ČTK, působila jako content manager ve společnosti Patria Online, kde vedla zpravodajský tým, a pracovala také jako mluvčí předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
Zlato

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.