Evropské i americké výnosy rostou. Dolar oslabila nad 1,0700 za euro, pomohla nad očekávání horší data amerického indexu PMI. Koruna krátce zpevnila pod 25,20 za euro. Aktuálně část zisků odevzdává nad tuto hranici.

Výprodej v režii hedgeových fondů postihl akcie Apple

Hedgeové fondy zkrátily ve druhém čtvrtletí své akciové pozice na rekordní minima. Prodávaly hlavně akcie technologického gigantu Apple. Bylo to v době, kdy trh zasáhla volatilita podporovaná referendem v Británii, kdy se Britové 23. června rozhodli opustit Evropskou unii. S odkazem na studii S&P Global Market Intelligence to uvedl server MarketWatch.

Akciové pozice top hedgeových fondů ve druhém čtvrtletí klesly na 399, když v prvním čtvrtletí to bylo 408. To je nejnižší počet pozic, které fondy drží, v historii, tedy od vzniku studie v roce 2014.

Buffett sází na Apple, podíl ve firmě zvýšil o 55 %

Výprodej postihl hlavně technologické tituly, celkem dosáhl 6,3 miliardy dolarů. Bylo to především kvůli akciím technologického gigantu Apple, které ve druhém čtvrtletí hedgeové fondy nejvíce prodávaly. Činily tak druhé čtvrtletí v řadě.

Celkem prodaly akcie Applu za 5,3 miliardy dolarů, což představuje zhruba 84 procent prodejů v sektoru informačních technologií. Do první pětky se dostaly také akcie firem Netflix, Microsoft a Alphabet, mateřská společnost firmy Google.

Akcie Apple od dubna do června klesly o 12,2 procenta. Ve třetím čtvrtletí už ale zpevnily o více než 14 procent. Od počátku roky zpevnily o 3,8 procenta.

Největší zájem byl naopak o spotřební sektor, konkrétně o akcie firmy Charter Communications. Hedgeové fondy nakoupily akcie této firmy za 1,2 miliardy dolarů. Zájem měly i o akcie banky Morgan Stanley, koupily akcie banky za 990 milionů dolarů.

Newsletter