Pátek ve znamení inflace. Co ukáže zápis z ČNB?


08:27 • 11. srpna 2017

Tagy: RoklenFx, forex, fx, koruna, dolar, euro, EURCZK, USDCZK, EURUSD

Euro vůči koruně včera lehce posilovalo, nejvyšší hodnota byla 26,21 EURCZK, během dne pak lehce oslabilo a drželo se v rozmezí 26,14 a 26,17 EURCZK. Aktuálně je kurz na 26,18 EURCZK. Hlavní událostí dneška je zveřejnění  zápisu ze zasedání bankovní rady České národní banky.

Díky solidním datům z posledního týdne dolar pokračoval v posilování a včera téměř atakoval hranici 1,1700 EURUSD. V páru s korunou se krátce dostal na 22,35 USDCZK. Po zveřejnění dat se po zbytek dne se držel na hodnotách 22,25 až 22,30. Aktuálně je kurz na 22,25 USDCZK a 1,177 EURUSD.

Ve Spojených státech byl včera zveřejněn index cen výrobců, který dopadl pod očekáváním. Meziměsíčně klesl o 0,1 procenta, když trh čekal růst o 0,2 procenta. Lehké zklamání přinesl i výsledek nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které byly o 4000 vyšší než očekávaných 240 tisíc. Včerejší ne příliš příznivé výsledky by mohly mít negativní vliv na posilování dolaru v posledních několika dnech. 

Včera jsme se nedočkali žádných dat z ČR ani z eurozóny. Dnes ráno byl zveřejněn index spotřebitelských cen v Německu, který meziročně rostl o 1,7 procenta dle očekávání a meziměsíčně o 0,4 procenta, také dle očekávání trhu. Později se dozvíme také čísla o cenovém růstu ve Francii a v Polsku.

Inflace bude zveřejněna také ve Spojených Státech, kde se dnes také očekávají příznivější výsledky indexu spotřebitelských cen. V červenci by měl meziročně růst o 1,8 procenta.

Pro dnešek očekáváme USDCZK v rozmezí 22,20 až 22,30. Měnový pár EURUSD dnes vidíme v pásmu 1,170 až 1,182. EURCZK bez větších změn, momentálně na 26,15 a očekávané rozmezí pro dnešek je 26,13 až 26,23.  

RSS

Studuje Národohospodářskou fakultu VŠE, předtím Gymnázium Václava Hraběte v Hořovicích. Jako Junior Trader se zajímá o finanční trhy. Má  rád kávu a volejbal.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

USD/CZK

;

EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.