Bank of America porazila analytiky, výsledky ovlivnil i Trump


AKTUALIZOVÁNO 13:49 13:20 • 13. ledna 2017

Tagy: Bank of America, výsledková sezóna, Banky, USA

AKTUALIZOVÁNO – Bank of America porazila očekávání trhu, když reportovala upravený kvartální zisk 40 centů na akcii. Analytici dle Reuters čekali 38 centů. Zisk rostl díky dluhopisům, k nimž přispěla také nejistota po překvapivém vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Banka zároveň uvedla, že v aktuálním čtvrtletí čeká výrazný nárůst čistých úrokových výnosů.

Čtvrtletní zisk banky meziročně o 43 procenta na 4,7 miliardy dolarů. Tržby za loňské 4. čtvrtletí druhé největší americké banky dle objemu aktiv dosáhly 19,99 miliardy dolarů. To bylo pod očekáváním trhu 20,85 miliardy dolarů.

Generální ředitel banky Brian Moynihan, který je ve funkci již sedm let, nyní zažívá období relativního klidu po letech těžkých ztrát z úvěrů a soudních poplatků. Nyní se snaží zvyšovat zisky akcionářů.

Příjmy z aktiv s fixním výnosem rostly o 12 procent na téměř dvě miliardy dolarů. To je pod očekáváním analytiků, kteří v průměru čekali 2,1 miliardy USD. Obchody s akciemi se zvýšily o 11 procent na 948 milionů dolarů.

Finanční sektor od listopadových prezidentských voleb zpevnil o 17 procent a je tak nejúspěšnějším sektorem indexu S&P 500. Akcie Bank of America od vítězství Donalda Trumpa rostly o 35 procent.

V dalších čtvrtletích by pak na výsledky bank měly mít příznivý vliv rostoucí úrokové sazby v USA. Fed zvýšil svou základní sazbu minulý měsíc poprvé po roce. Letos čeká, že tento úrok zvýší třikrát.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.