Apple v jedné minutě


19:57 • 1. srpna 2016

Tagy: Apple, Apple Watch, iPhone

Minulý týden reportovala výsledky hospodaření technologická firma Apple. Jednalo o ostře sledovanou akci, jelikož už se dlouho spekuluje o tom, že „jablku“ došla veškerá síla. Pesimisté ale nakonec ostrouhali. Apple vykázal tržby nad očekávání, a to 42,4 miliardy dolarů. Obdobná suma je pro většinu takřka nepředstavitelná. Jak se k ní dá dojít? Stačí, když svět vidí, co se s Applem děje v jedné minutě.

Kolik iPhonů, iPadů, Apple Watch a Maců se prodá během jedné minuty? Přesně tuto otázku, rozšířenou o další aspekty týkající se činnosti firmy, si položil programátor Neal Agarwal. Výsledkem je aplikace, která mapuje prodeje vybraných produktů, počet stáhnutí aplikací a písní čí dosažené tržby a zisky.

Apple během jedné minuty prodá téměř 400 iPhonů, 79 iPadů, 23 Apple Watch a 31 Maců. Tržby (nejen z toho) pak dosáhnou více jak 390 tisíc dolarů. Sama aplikace nevychází z žádných veřejnosti nedostupných zdrojů, nýbrž pouze z výsledků hospodaření a dalších oficiálních čísel a statistik.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něj byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.