Burza v Šen-čen chce po 12 letech obnovit nabídky velkých firem


09:00 • 31. prosince 2015

Čínská akciová burza v Šen-čen, kde se obchoduje převážně s akciemi menších firem, chce v příštím roce po 12 letech obnovit primární nabídky akcií velkých firem. Toto rozhodnutí by mohlo zintenzivnit konkurenci s větším rivalem, burzou v Šanghaji, uvedla agentura Reuters.

Podle současné úpravy čínské vlády je akciová burza v Šanghaji burzou pro velké firmy a Šen-čen má postavení burzy pro převážně menší a začínající firmy. Aby se vyhnula přímé konkurenci s burzou v Šanghaji, zastavila burza v Šen-čen primární nabídky velkých firem v roce 2004. Jak však Peking zrychluje reformy kapitálového trhu, aby umožnil firmám snadnější přístup k financím, pevně stanovené hranice mizí.

Burza v Šen-čen ve svém prohlášení uvedla, že plánuje obnovit primární nabídky akcií s cílem pomoci při restrukturalizaci státních podniků a podpořit rozvoj spolehlivých firem s akciemi na burze. Zatím však není jasné, zda byl tento plán předložen centrální vládě, nebo zda již byl schválen.

Burza také plánuje propojení s akciovou burzou v Hongkongu, co nejrychleji to bude možné, a řadu dalších změn. Konkurenční burza v Šanghaji má podobné propojení s hongkongskou burzou již více než rok.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.