Clintonová vítězí, peso posiluje a zlato padá


AKTUALIZOVÁNO 10:02 09:20 • 27. září 2016

Tagy: Clintonová, Trump, média, volby, USA, prezident, peso, Zlato

AKTUALIZOVÁNO – Finanční trhy mají ohledně první prezidentské debaty jasno. Ovládla ji bývalá první dáma Hillary Clintonová. V reakci na první ostrý mediální střet Clintonové s republikánským kandidátem Donaldem Trumpem výrazně zpevnilo mexické peso, odrazilo se tak od rekordně nízkých úrovní. Zlato naopak oslabilo. Oba kandidáti se střetnou před kamerami ještě dvakrát.

„První signály naznačují, že Hillary v debatě vyhrála. Alespoň tedy neztratila. Futures rostou a peso výrazně roste,“ uvedl Jack Ablin z BMO Private Bank.

„Podle mě si Clintonová vedla docela dobře. Byla lépe připravena než Trump,“ dodal Bruce Bittles, hlavní investiční stratég firmy Baird. To, zda bude debata něco znamenat, se podle něj teprve ukáže.

Mexické peso zpevnilo o téměř dvě procenta a kanadský dolar se odrazil od nejslabších úrovní od letošního března. Investoři totiž po debatě vidí nižší šance pro vítězství realitního magnáta Trumpa ve volbách, které se konají 8. listopadu.

Cena zlata klesla poprvé za sedm dní, oslabil také japonský jen. Asijské akciové trhy začaly obchodování v minusu, obchodování ale zakončily se ziskem.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.