Koruna pod vahou demise vlády. Fed večer rozhodne o sazbách


08:16 • 3. května 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Koruna oslabila. Včera k tomu přispěla tisková konference premiéra Bohuslava Sobotky, který oznámil rozhodnutí podat demisi. To vyvolalo menší paniku a chvilkové oslabení až k nejslabší hodnotě tohoto týdne k 26,96 za euro. Část těchto ztrát však česká měna umazala.

Začátek včerejšího dne měl po zveřejnění indexu výrobního sektoru a míry nezaměstnanosti eurozóny pozitivní vliv na euro, které posílilo vůči české koruně o více než 0,2%. Vůči britské libře však tato data nestačila a po vyhlášení indexu výrobní aktivity Velké Británie evropská měna v tomto měnovém páru oslabila bezmála o 0,4%.

Nejzajímavější obrat v české koruně nastal po zmíněné tiskové konferenci premiéra Sobotky ohledně (ne)odvolání vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše. Babišovo odvolání se však nakonec nekonalo, Sobotka totiž rovnou ohlásil demisi vlády. Tehdy proběhla silnější reakce trhu, kdy koruna oslabila až k 26,96 za euro. Následně však nastala korekce a uklidnění na předešlé úrovni těsně pod 26,90 za euro.

Sobotka překvapil, vláda podá demisi. Koruna oslabila k 26,95 EURCZK

Momentálně se pár obchoduje za 26,91 EURCZK. Dnešní pohyb měnového páru EURCZK odhadujeme v rozmezí 26,85 až 26,95. Z evropských dat, která by mohla ovlivnit vývoj koruny a eura, je možné zmínit HDP eurozóny, kde se za první kvartál očekává růst o 1,7 % meziročně.

Dnešek je bohatý hlavně na události ohledně amerického dolaru. Za zmínku stojí především Národní report zaměstnanosti agentury ADP, index ISM a PMI sektoru služeb a především zasedání měnového výboru Federálního rezervního systému.

Co se týče americké centrální banky, odhady podle agentury Bloomberg jsou poměrně střídmé. Pravděpodobnost možného zvýšení sazeb je pouhých 13,4 %. Úrokové pásmo Fedu by tak mělo i nadále zůstat od 0,75 % až do 1 %.

Aktuálně se dolar obchoduje na 24,63 USDCZK a 1,092 EURUSD. Tyto měnové páry dnes vidíme v rozmezí 24,57 až 24,69 USDCZK a 1,089 až 1,095 EURUSD.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.