Výrobce textilií Pegas rozhoduje o místě pro novou výrobní linku


17:25 • 10. května 2016

Tagy: Pegas Nonwovens

Výrobce netkaných textilií PEGAS NONWOVENS SA do června rozhodne, zda postaví novou výrobní linku v Egyptě, nebo v České republice. Loni v září firma oznámila, že bude linka v Egyptě, nyní zvažuje, že by ji postavila ve Znojmě. Konkrétně by mohla stát ve skladovacím objektu, který zde staví. Dnes to firma uvedla v tiskové zprávě.

Firmu k úvahám o změně umístění nové výrobní linky vede několik důvodů. Jmenovala například vývoj ve struktuře poptávky. Očekávaná komercializace několika technických projektů pravděpodobně přinese navíc nutnost instalace speciálních dodatečných zařízení.

„Pegas v současné době připravuje obě varianty tak, aby nedošlo k výraznějšímu časovému posunu. V České republice navíc zvažuje podání žádosti o investiční pobídky,“ uvedl František Řezáč, generální ředitel a člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENS SA. Finální rozhodnutí bude podle něj záviset na návratnosti investice. Rozhodnutí, kde linka bude, firma udělá letos v červnu.

Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens měl loni výnosy meziročně pouze o 0,6 procenta nižší 229,2 milionu eur (6,2 mld Kč). Zisk se snížil téměř o osm procent na 25 milionů eur (676 mil. Kč). Stabilní výnosy odpovídají nezměněným výrobním kapacitám a i pro letošek předpokládá vedení firmy, že výsledky hospodaření budou podobné.

Celková produkce společnosti ve znojemském, bučovickém i egyptském závodě loni znovu překonala 100.000 tun, z 86 procent se z textilií vyrábí hygienické produkty. Přes 35 procent produkce mířilo loni na trh do západní Evropy, do střední a východní Evropy a do Ruska mířilo přes 41 procent.

Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku a zaměstnává 570 lidí. Vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají nejen pro hygienu, ale i ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Firma je veřejně obchodovaná na burzách v Praze a ve Varšavě.

RSS


Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
PEGAS

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.