Bankéři z JP Morgan mají útrum. Už žádné čtení Financial Times


19:54 • 26. října 2016

Tagy: JP Morgan, Banky, Financial Times, média

Bankéři z JP Morgan, kteří si chtěli pročíst články serveru Financial Times, se asi hodně podivili, když jim byl přístup zcela náhle odepřen.  Ano, je to tak, největší americká banka zablokovala svým zaměstnancům připojení k online zpravodajství jednoho ze světově nejznámějších deníků. Proč?

Podle slov mluvčí banky je blokace aktivní již od minulého týdne. Platí však pouze v situaci, kdy se zaměstnanci snaží připojit přes pracovní počítač. Pokud však k připojení použijí vlastní přístroje, vše funguje, jak má. Hlavním důvodem tohoto opatření je dle oficiálního vyjádření „obava z potenciálního ohrožení autorských práv“, které je v rozporu s interními předpisy banky.

Hlavní důvod kroku osvětlil ve svém tweetu až Duncan Robinson, novinář píšící pro Financial Times, kterému se podařilo získat další informace z online blogu Alphaville Markets. Právě tam totiž editoři z „FT“ celou kauzu probírali, přičemž vyšlo najevo, že bankéři mezi sebou sdíleli obsah serveru napříč všemi divizemi, aniž by měli (jednotlivě) zaplacenou přístupovou licenci.

Společnost Financial Times, která globálně soupeří s Bloomberg News, byla v minulém roce odkoupena japonskou firmou Nikkei za 1,2 miliardy dolarů. Stejně jako ostatní mediální firmy i „FT“ postupně omezuje bezplatný přístup k obsahu svých online serverů, aby tak co nejvíce vykompenzovala pokles příjmů z oblasti tištěných médií.

Pravdou je, že snaha Financial Times se opravdu vyplácí, o čemž nejlépe svědčí úspěšnost přechodu z printu na digitál. Více jak 70 % ze všech předplatitelů má totiž svůj „původ“ právě v digitální verzi celosvětového zpravodajství.

 

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření, bojové sporty. Externě přednáší na vysoké škole CEVRO Institut.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.