Pražská burza ztratila, dolů zamířily akcie Monety


17:49 • 18. listopadu 2016

Tagy: index PX, Moneta Money Bank

Pražská burza dnes opět oslabila. Index PX klesl o 0,59 procenta na 884,41 bodu. Burzu znovu táhla dolů hlavně ztráta akcií Moneta Money Bank. Pohoršily si i cenné papíry ČEZ a bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z výsledků obchodování. Koruna dále ztrácela vůči dolaru, který je nejdražší od loňského listopadu.

V červených číslech na burze skončily čtyři ze 14 hlavních emisí, ale mezi oslabujícími byli tři z pěti nejobchodovanějších. Akcie Monety, s nimiž se obchodovalo v největším objemu, odepsaly 1,14 procenta na 82,60 koruny. Moneta ztrácí třetí den v řadě, podle analytiků je důvodem oznámený prodej 18procentního podílu společnosti General Electric v bance.

ČEZ zlevnil o 0,82 procenta na 412,60 koruny. Největší propad postihl cenné papíry Erste, které oslabily o 2,55 procenta na 727 korun.

Nejvýraznějšího posílení naopak dosáhly akcie likérky Stock, které zdražily o 3,88 procenta na 52,20 koruny. Druhý největší růst zaznamenaly akcie mediální skupiny CME, které posílily o 2,39 procenta na 64,30 koruny.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.