Převod plateb během pár sekund. V hlavní roli ECB

,
AKTUALIZOVÁNO - 13:45 11:18 • 22. června 2017

Tagy: ECB, forex, měny, Banky, euro

AKTUALIZOVÁNO – Evropská centrální banka (ECB) se rozhodla vyvinout novou službu, která umožní jednotlivcům i podnikům okamžité převody peněz po eurozóně prostřednictvím jejich bankovních ústavů. Služba by měla zahájit provoz v listopadu příštího roku a převádět platby během několika sekund.

Nová služba s označením TIPS bude vyvinuta ve spolupráci s evropským bankovním sektorem. Fungovat bude nepřetržitě, 365 dní v roce. Bankám bude přinejmenším během prvních dvou let provozu nabízena za cenu maximálně 0,002 eura (asi pět haléřů) za platbu. ECB věří, že nová služba přispěje k posílení integrace eurozóny.

ECB již dříve vytvořila službu pro zpracovávání okamžitých plateb velkých částek v eurech. Nová služba TIPS však podle agentury Reuters umožní okamžitý převod rovněž u menších transakcí, včetně maloobchodních plateb, a to při zanedbatelných nákladech.

„Je to výborná zpráva pro všechny klienty, kteří hradí své zahraniční faktury v rámci EU přes služby RoklenFx. Po zavedení služby TIPS už nebudou muset počítat s několikadenní prodlevou mezi zadáním transakce a příchodem peněžních prostředků na účet příjemce,“ uvedl trader skupiny Roklen Peter Kicko. Všechny transakce budou primárně vypořádané v rámci toho samého dne, jak je tomu nyní u tuzemských plateb, dodal.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.