Začíná týden v režii Yellenové a spol. Co na to měny?


08:08 • 13. března 2017

Tagy: RoklenFx, EURCZK, USDCZK, EURUSD, koruna, dolar, euro, měny

Nový týden začíná bez významnějších fundamentálních zpráv, a to platí jak pro Česko, eurozónu i Spojené státy. Hlavní událostí týdne je zasedání americké centrální banky (Fed). Měnový pár EURCZK pokračuje beze změn na hranici 27,015. USDCZK se momentálně pohybuje na 25,21, což je níže než v závěru minulého týdne.

V Česku nás dnes žádná důležitá data nečekají. Zásadní bude až středa, kdy Český statistický úřad zveřejní lednová data o průmyslu, maloobchodu a stavebnictví.

Dolar vůči euru od pátku zpevnil. EURUSD se aktuálně pohybuje na hranici 1,0709, což je nejspíš způsobeno očekáváním zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou.

V eurozóně se dnes čeká proslov šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho. ECB minulý týden nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů. Banka také slíbila, že nynější výrazně uvolněnou měnovou politiku bude udržovat nejméně do konce roku.

Ve Spojených státech dnes bude publikován index změn podmínek na trhu práce. Nejdůležitější data z USA přijdou ve středu ve 20:00 SEČ, kdy Fed oznámí, zda zvýší úrokové sazby o 0,25 %.

Z pátečních důležitých dat stojí za zmínku čísla z amerického trhu práce, která výrazně předčila očekávání. V únoru bylo vytvořeno 235 tisíc nových pracovních míst, zatímco trh čekal 200 tisíc.

Dnes očekáváme měnový pár EURUSD v pásmu 1,062 – 1,072. Vůči koruně vidíme dolar v rozmezí 25,20 až 25,45 USDCZK.

RSS

Trader/Asset Manager RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/CZK

;

USD/CZK

;

EUR/USD

;

EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.