Unipetrol má novou smlouvu s Air Products


15:40 • 18. února 2016

Tagy: Unipetrol

Přední světový výrobce průmyslových plynů Air Products (NYSE:APD) a společnost Unipetrol RPA podepsaly dlouhodobou smlouvu rozšiřující spolupráci. Platí do roku 2027 a zajišťuje pokračování dodávek technických plynů společností Air Products z existující jednotky na dělení vzduchu pro pokrytí potřeb Unipetrolu.

„Air Products zajišťuje výrobu klíčových surovin pro naše potřeby přímo v areálu Chemparku Záluží. Prodloužení spolupráce s Air Products představuje pro Unipetrol spolehlivou dodávku průmyslových plynů a možnost soustředit se na klíčové výrobní aktivity v oblasti rafinérie a petrochemie,“ uvedl Łukasz Piotrowski, jednatel odpovědný za výrobu společnosti Unipetrol RPA.

Unipetrol vykázal za loňský rok rekordní zisk

Kontrakt zahrnuje provozní a servisní služby pro všechna zařízení na výrobu technických plynů v Litvínově. Přímo z výrobního areálu Unipetrolu bude zařízení firmy Air Products také nadále dodávat kapalné produkty zákazníkům v ČR a střední Evropě. Firmy spolupracují déle než 20 let.

Air Products, která na trhu působí 75 let, zásobuje atmosférickými a procesními plyny a souvisejícími zařízeními zákazníky z odvětví rafinérského a petrochemického průmyslu, průmyslové metalurgie, potravin a nápojů, a rovněž v průmyslu zkapalňování zemního plynu. Ve fiskálním roce 2015 utržila 9,9 miliardy dolarů a umístila se na 284. místě žebříčku veřejně obchodovatelných společností Fortune 500. V padesáti zemích má více než 20 tisíc zaměstnanců.

Unipetrol ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
UNIPETROL

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.