Proč jsou akcie lepší než leprikónovo zlato?


16:31 • 17. března 2017

Tagy: S&P500 , americké akcie, Akcie

Irská mytologie praví, že každý skřítek leprikón střeží svůj hrnec zlata. Realita však ukazuje, že z hlediska bohatství jsou na Den svatého Patrika (17. březen) mnohem výnosnější akcie.

Historická data dle analýzy společnosti LPL Financial jasně tvrdí, že index S&P 500 měl tendenci v tento irský svátek převážně růst ve srovnání s ostatními dny roku. Ukázalo se, že během posledních 20 let si sledovaný benchmark připsal zisky v 80 % času Dnů svatého Patrika, což z něj zároveň dělá jeden nejziskovější dní v rámci top desítky obchodního roku.

Průměrné zhodnocení 17. března dosahovalo za posledních dvacet let +0,72 %. I přesto, že toto číslo není nikterak výrazné, stále jde podle LPL Financial o osmou největší průměrnou denní hodnotu výnosu indexu S&P 500 od roku 1997.

Ostatně se není ani moc čemu divit, jelikož březen byl za posledních deset let měsícem s nejvyšším zhodnocením. V průměru dosáhl index sledující 500 amerických titulů celkem +2,7 %. Proč? Jedním z možných důvodů je americký daňový úřad, který právě ve třetím měsíci vyplácí refundace daní. Některé tyto prostředky pak nachází své uplatnění právě na akciových trzích.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.