Výsledky vyhledávání

Soutěž! O lístky na největší investiční konferenci o akciích v ČR

15. listopadu 2017 ... Již příští týden, ve čtvrtek 23. listopadu a v pátek 24. listopadu, se uskuteční 4. ročník České investiční konference – největší investiční konference o akciích v České republice. Čeká na Vás 250 profesionálních a neprofesionálních investorů, 11 investičních příležitostí a pět praktických workshopů.

Investiční „pokec“: Kdo si dovolí nesouhlasit s Warrenem Buffettem?(!)

19. října 2017 ... Je lepší držet hotovost než drahou akcii. Warren Buffett tvrdí, že když vezmete všechny aerolinky za celou dobu jejich existence a sečtete jejich zisky, vyjde vám záporné číslo. Žádná letecká společnost nemá konkurenční výhodu oproti jiné. Proto mě toto odvětví nezajímá, říká říká v rozhovoru s portfolio manažerem Erste Asset Management Mikulášem Splítkem ředitel Vltava Fund Daniel Gladiš.  

Kaška & Gladiš: Nejen akciemi je člověk živ, tak proč nesáhnout po opcích

12. října 2017 ... Nejen akciemi je člověk živ. Opcemi limitujeme možnost ztráty a zvyšujeme možnost, jak vydělat. Postupně jsme si našli oblasti, kde se nám obchoduje nejlépe. Ze všech akciových trhů je to hlavně  index S&P 500, z měnových párů by to byl eurodolar a australský dolar. Jsme tam, kde jsme schopni uchopit naše investiční myšlenky, říká v rozhovoru se zakladatelem fondu Vltava Fund Danielem Gladišem člen poradního výboru Jan Kaška z fondu Charles Bridge Global Macro Fund.

Opce nejsou zbraně hromadného ničení, říkají v duelu stratégové

16. srpna 2017 ... Opce jsou mezi obchodními instrumenty jako Linux mezi operačními systémy. Člověk je nemůže začít obchodovat, dokud jim trochu neporozumí. To považuji za výhodu pro začínající obchodníky, vysvětluje pro Roklen24 v duelu s Janem Kaškou z fondu Charles Bridge Global Macro Fund rozdíl mezi obchodováním opcí a akcií opční stratég Pavel Bambásek.  

Hyman Minsky o krizi: Čím lépe se máme, o to horší přijde krach

22. května 2017 ... Od začátku své akademické kariéry v 50. letech minulého století až do roku 1996, kdy zemřel, stál Hyman Minsky na periferii ekonomické vědecké obce. Jeho výzkum týkající se finanční krize přitahoval několik oddaných obyvatelů, avšak v oblasti hlavního proudu jako by po něm neštěkl ani pes. To se však změnilo v roce 2007, kdy ve Spojených státech propukla hypoteční a následně finanční krize, kterou nikdo z mainstreamových ekonomů nedokázal předpovědět.

Finanční zbraně hromadného ničení? Půl trilionu dolarů v derivátech

22. května 2017 ... Bezohlednost „too big to fail“ bank před pár lety odsoudila Spojené státy a spolu s nimi takřka celý vyspělý svět k finanční krizi. Dnes se však stále zdá, že jsme se z minulých chyb nepoučili. Proč? Celkem 25 největších amerických bank drží v expozicích z derivátů 222 bilionů dolarů. Pokud budou ceny akcií nadále růst, zastoupení těchto „zbraní hromadného ničení“ ve finančním systému bude tento vývoj kopírovat. A o to horší pak bude to, co přijde, až se americká ekonomika dostane do problémů…

Lze se vyhnout finanční krizi? Známe pravdu o hospodářském cyklu

16. května 2017 ... Ekonomická teorie je jako vrstvený dort. Vysvětlení v jedné vrstvě smysl dávají, avšak pokud ochutnáte jinou, vše jakoby najednou přestalo platit. Těmito slovy uvádí sever TheEpochTimes.com novou knihu ekonoma Steeve Keena Můžeme se vyhnout další finanční krizi? (Can we avoid another finacial crisis?). A můžeme?

Jan Kaška: Intervence ČNB? Zbytečné, bankéři si chtěli vytvořit hračku

11. května 2017 ... Intervence ČNB byly zbytečné. Bankéři si potřebovali vytvořit podobnou hračku, jako jsou v zahraničí programy kvantitativního uvolňování. Výsledkem obrany koruny před posílením byla sice podpora exportu, ale stejně tak i vznik hypoteční bubliny a trh zaplavený lichváři. Tak se na adresu České národní banky vyjádřil v rozhovoru pro Roklen24 Jan Kaška, člen Advisory Boardu fondu kvalifikovaných investorů Charles Bridge Global Macro Fund. Jaký scénář vidí na koruně? Jaké měně aktuálně věří? A jaký…

Jan Kaška: Semínka finanční krize byla zaseta

2. května 2017 ... Politika levných peněz je politika oddalování problémů. Centrální banky do určité míry vyhladily hospodářský cyklus či ho dokonce ještě podpořily. Opět dochází k rekordnímu půjčování peněz, které proudí do aktiv a projektů s horší a horší budoucí návratností. Semínka finanční krize byla zaseta. V rozhovoru pro Roklen 24 to uvedl člen Advisory Boardu fondu kvalifikovaných investorů Charles Bridge Global Macro Fund Jan Kaška.

ANKETA: Jak a kam investovat milion podle portfoliomanažerů?

9. listopadu 2016 ... Zlato. Akcie. Fondy. Korporátní dluhopisy. Tam všude by vybraní portfolio manažeři investovali volný jeden milion korun na střednědobý horizont. Kam přesně a v jakém poměru nyní investovat peníze? Podívejte se na anketu, ve které odpovídali řečníci 3. České investiční konference 10.-11. listopadu v Praze: Ján Hájek, Jan Kaška, Petr Krčil, Adam Bilko, Patrick Vyroubal, Jakub Skryja, Vladimír Hoffmann či spoluorganizátor konference Dan Gladiš.

Mračna nad evropskými bankami? Otázka na portfolio manažery

5. listopadu 2016 ... Nízké úrokové sazby. Soudní spory. Rekapitalizace. Jak vážným strašákem jsou evropské banky a jaký je jejich stav? Co italské? Co Deusche? I na to jsme se v naší anketě ptali portfolio manažerů a řečníků 3. České investiční konference: Ján Hájek, Jan Kaška, Petr Krčil, Adam Bilko, Patrick Vyroubal, Jakub Skryja, Vladimír Hoffmann či spoluorganizátor konference Dan Gladiš.

Co si myslí portfolio manažeři o „neudálosti“ brexit a libře?

4. listopadu 2016 ... Brexit? „Nejlepší zpráva od pádu komunismu.“ „Byl jsem si na tisíc procent jistý, že trhy neporostou. Bum, trhy nahoře.“ ,,Kupujeme předražená aktiva a doufáme, že budou ještě předraženější, abychom je mohli prodat, až budou úplně předražená." V jakých souvislostech vidí brexit vybraní portfolio manažeři a řečníci 3. České investiční konference Ján Hájek, Jan Kaška, Petr Krčil, Adam Bilko, Patrick Vyroubal, Jakub Skryja, Miron Zelina, Vladimír Hoffmann a spoluorganizátor konference Dan Gladiš?

ANKETA: Kdo bude prezidentem USA a co vypukne na trzích?

1. listopadu 2016 ... „Z 300 milionů Američanů by se určitě našli lepší kandidáti.“ „Trump sám sebe sabotoval.“ „Dost jiných hrozeb.“ „Varovný prst.“ Řečníků listopadové 3. České investiční konference se ptáme: Co se bude dít na trzích, pokud v americké prezidentské volbě zvítězí Hillary Clintonová a co, pokud vítězem bude Donald Trump. Co řekli Ján Hájek, Jan Kaška, Petr Krčil, Adam Bilko, Patrick Vyroubal, Jakub Skryja, Miron Zelina, Vladimír Hoffmann a spoluorganizátor konference Dan Gladiš?

Kaška: Itálie je neinvestovatelná, věřím Řecku a Španělsku

30. října 2016 ... Nejvíce fandím NASDAQu, Indie je pro nás stále zajímavá. Středoevropský region je ve výborné kondici. Nechápu proč ještě máme kurzový závazek. Španělsko, Řecko, Itálie. Jižní křídlo Evropy se topí v problémech? Skutečně? Kdo je ztracený případ? Kde hledat slušný investiční potenciál? I na to jsme se ptali portfolio manažera společnosti Charles Bridge Jana Kašky, který je řečníkem 3. České investiční konference 10.-11. listopadu v Praze.

Ropa Brent letos poprvé nad 60 dolary. Čas na chytrý short?

16. února 2015 ... Není to tak dávno, co ropa Brent vytvářela každý den nová minima, a všichni jsme se podivovali, kam až může cena klesnout. Zatím jsme cenovku za barel začínající trojkou neviděli a úrovně kolem 45 dolarů se zdají být jako pevné dno, pod které nechce trh ropu pustit. Při 45 dolarech za barel je těžba pro většinu subjektů dlouhodobě neekonomická, a proto je jenom logické, že se vracíme k úrovni nad 60 dolarů za barel. Myslím si, že hladina 60-70 dolarů bude pásmo, kde se budeme pohybovat po…

Jan Kaška: Mít správnou myšlenku k zisku mnohdy nestačí

22. října 2014 ... Můžete mít myšlenku, která je v principu správná, ale jak jí profitabilně zahrát, je věc úplně jiná – to je v investování ta nejsložitější otázka, říká Jan Kaška, člen investičního výboru fondu Charles Bridge Global Macro Fund. Ze zajímavých regionů pro investice zmiňuje například Indii, pro příští rok pak bude jedním z největších témat Evropa. Jak najít v rámci investování ten správný „sweet spot“ nebo-li ten optimální moment, kdy se pustit do hry? Sledujte exkluzivní rozhovor s dalším…

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.