Dolar mírně sílí proti euru i v dolarovém indexu. Eurodolar se i po včerejším posunu obchoduje na úrovni 1,1800 EURUSD. Komentář viceguvernéra ČNB Nidetzkého o relativně rychlém zvyšování sazeb pomohl ke zpevnění koruny pod 25,70 za euro.

AAA AUTO posiluje v Liberci, nové a větší autocentrum otevřelo v Retail Parku Severka

V Liberci dnes zahajuje plný provoz nové autocentrum AAA AUTO, které bylo vybudováno v rámci Retail Parku Severka. Nová pobočka postupně nabídne až 400 vozů, což bude oproti stávajícímu počtu vozů zvýšení nabídky na dvojnásobek. Skupina AURES Holdings, která síť autocenter AAA AUTO provozuje, má v České republice celkem 22 zastoupení.

„Již delší dobu jsme v Liberci hledali lokalitu, ve které by bylo možné postavit pobočku, jež nabídne větší počet vozů a bude schopná obsloužit více zákazníků. Jsme přesvědčeni, že tato nákupní zóna s vysokou návštěvností je z tohoto hlediska ideální. Namísto 200 aut v původní lokalitě nyní můžeme nabízet až 400, počet zaměstnanců se zvýšil o 15,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě AAA AUTO. Původní pobočka AAA AUTO v Tanvaldské svojí činnost již ukončila. V letošním roce toto autocentrum zatím prodalo již téměř tisíc automobilů, což je srovnatelný výsledek se stejným obdobím minulého roku. „Pandemie koronaviru se naštěstí na našich prodejích v Liberci projevila jen mírně,“ doplnila Karolína Topolová. Podle generální ředitelky na tom mají svůj podíl i protipandemická opatření, která společnost uplatňuje: „Provádíme ozonovou desinfekci vozů i poboček, pro zákazníky jsou k dispozici desinfekční gely i jednorázové rukavice. V kancelářích zákazníky od personálu oddělují přepážky z organického skla. Umožňujeme i nákup vozů on-line, bez nutnosti návštěvy pobočky,“ dodala Karolína Topolová.

Nová pobočka v Liberci nabízí všechny služby klasického autocentra AAA AUTO – výkup, prodej a finanční služby, včetně úvěrů na nákup vozů a zprostředkování jejich pojištění. V rámci sítě autocenter má v současné době nejmodernější prostory i zázemí. Nejprodávanějšími vozy v Liberci a okolí jsou Škoda Octavia, Škoda Fabia, VW Passat, KIA Ceed a Škoda Superb. Desítku nejprodávanějších vozů doplňují ještě Škoda Yeti, VW Golf, Škoda Rapid, Hyundai Tucson a Ford Focus. Mezi palivem drobně převládá benzín s 51 %, v barvách vede stříbrná metalíza před bílou a modrou. Obyvatelé Liberecka v AAA AUTO letos nakupují ojeté vozy průměrně za 210 000 korun.

Přestěhování autocentra v Liberci do nových, větších prostor, je součástí rozvojové strategie společnosti, která počítá s neustálým zvyšováním nabídky na trhu v každé zemi, kde působí. V České republice nyní na 22 místech nabízí téměř 8 000 vozů a je tak prodejcem ojetin s nejhustší pobočkovou sítí a nabídkou aut.

Nové, nejmodernější autocentrum AAA AUTO, které bylo vybudováno v rámci rozšíření Retail Parku Severka má celkovou plochu 22 367 m2, z níž část určená pro prezentaci vozů tvoří 7500 m2. Prostory pro zákazníky a kanceláře určené pro prodej, poskytování finančních služeb a administrativní zázemí zaujímají plochu 2 085 m2. Na ploše a v dalších prostorách je prostor pro nabídku až 400 aut, o zákazníky se stará celkem 37 zaměstnanců, o 15 více než v původní lokalitě. Pobočka je vybavena výkupním centrem. Celková investice do spuštění autocentra byla téměř 4 miliony korun. K tomu je samozřejmě nutno započítat ještě hodnotu vystavených vozů, která je přibližně 70 milionů korun. Stavba vyšla zhruba na 85 milionů korun.

Skupina AURES Holdings působí na trhu již 28 let. Provozuje síť několika desítek poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,4 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně přes 80 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se letos umístila v anketě Top Ženy Česka na prvním místě v kategorii manažerek.

Newsletter