Acer jako první představil laptop se zakřivenou obrazovkou

Tchajwanský výrobce počítačů Acer představil jako první na světě laptop se zakřivenou obrazovkou. Firma tvrdí, že hráči videoher na jejím laptopu budou díky inovaci více ponořeni do hry. Nový laptop se jmenuje Predator a má větší obrazovku než je pro tyto přístroje obvyklé, 21 palců (53,3 cm).

Několik výrobců televizorů již nabízí televizory se zakřivenou obrazovkou. Tato obrazovka má však své výhody i nevýhody ve srovnání s plochou obrazovkou, uvedla na svých internetových stránkách BBC. Poprvé se u televizorů tato technologie objevila zhruba před třemi lety. Zakřivená plátna se široce používají v kinech.

„Zakřivení obrazovky odpovídá přirozenému zakřivení očí a poskytuje širší zorné pole,“ řekl BBC marketingový ředitel Acer Europe John Miedema. To podle něj umožňuje lidem lépe zachytit detaily při hře, jako při vyhledávání nepřátel nebo při dívání do zpětného zrcátka u závodních her. Hráči pak mají lepší zážitek ze hry.

„Zakřivené obrazovky jsou skvělé, pokud jste na správném místě a ve správné vzdálenosti od různých bodů na obrazovce, ale jakmile nejste na ideálním místě, bude obraz narušen a budete oslněni,“ uvedl David Mercer z konzultační firmy Strategy Analytics. „U televize je to problém, protože ji obvykle sleduje více osob najednou. Ale umím si představit, že to dává větší smysl u přenosného počítače pro jednoho uživatele.“

David James ze zpravodajských stránek PCGamesN však má pochyby a domnívá se, že laptop se zakřivenou obrazovkou pro hráče videoher je spíše marketingový krok. Upozorňuje, že obrazovky stolních počítačů jsou mnohem větší, což je pro hráče lepší.

Newsletter