Tlaky na slabší dolar přetrvávají. Dolarový index se posunul k hranici 90,2 bodů, euro proti dolaru krátce atakovalo 1,2140 EURUSD. Měny regionu nenabraly jasný směr. Polský zlotý drží mírné zisky, ve ztrátě je forint a koruna. U české měny se ukazuje, že hranice 26,09 za euro by mohla fungovat jako support.

AFI Europe dokončila čtvrtou fázi rezidenčního projektu Tulipa Třebešín

Společnost AFI Europe zkolaudovala již čtvrtou etapu rezidenčního projektu Tulipa Třebešín v Praze 3. Čtrnáctipodlažní bytový dům „A“, který čítá celkem 155 bytových jednotek v dispozicích od 1+kk do 4+kk, je kompletně vyprodán a developer právě začal s předáváním bytů novým majitelům.

„Čtvrtá etapa v Tulipě Třebešín je naší poslední etapou určenou k prodeji. Nově se již zaměřujeme na nájemní bydlení a v tomto duchu se nese i pátá fáze. Výstavba budovy „F“ začala letos v říjnu a koncem roku 2022 nabídne 61 hotových bytů k pronájmu,“ komentuje Elena Pisotchi, obchodní a marketingová manažerka AFI Europe.

Rozsáhlý projekt Tulipa Třebešín vzniká na městském brownfieldu v širším centru Prahy poblíž autobusové zastávky Třebešín cca 5 minut jízdy od stanice metra A Želivského. Zahrnuje celkem 750 standardních bytů a dalších 25 luxusních jednotek v 5 prémiových viladomech, které budou dokončeny v 1. čtvrtletí příštího roku. Nová fáze již cílí na nájemní bydlení. Součástí projektu je veřejný park a mateřská škola s kapacitou 60 dětí, která je v provozu přes dva roky. Nedaleko se nachází Olšanská poliklinika a obchodní centrum Atrium Flora se širokým spektrem obchodů a služeb.

www.byty-trebesin.cz

AFI EUROPE Czech Republic je předním investorem a developerem v oblasti komerčních a bytových nemovitostí. V České republice společnost působí od roku 1997, kde dokončila celou řadu úspěšných projektů: nákupní centra Palác Flora a AFI Palác Pardubice, rezidenční komplexy Korunní Dvůr, Tulipa Rokytka, Tulipa Modřanská rokle a Tulipa City nebo logistický park D8 European Park. Na poli kancelářských nemovitostí dosud realizovala tři fáze administrativního centra Classic 7 Business Park, AFI Karlín, AFI Vokovice a AFI City 1. V procesu výstavby je rozsáhlé portfolio nájemních bytů, které vyrostou v projektech Tulipa Karlín v Praze 8 a Tulipa Třebešín v Praze 3.

Newsletter