AFP: Ve Washingtonu prosperují malé městské farmy

Mary Ackleyová, která bydlí v americké metropoli pověstné tím, že tam žije politická elita, musela prokázat velkou vynalézavost, aby si mohla splnit svůj sen a stát se zemědělkou. Sestoupila tedy do podzemí a ve sklepě jednoho washingtonského baru tato pětatřicetiletá žena teď pěstuje miniaturní zelené výhonky. Ty pak prodává do restaurací a obyvatelům města. „Tohle je úžasná bazalka,“ říká hrdě zakladatelka Little Wild Things City Farm a sundává zelenající se podnos z police, která sousedí s pivem.

Paní Ackleyová, která pěstuje zeleninu také v jednom klášteru u Washingtonu, stojí v čele jednoho ze start-upů. Tedy začínajících firem, jejichž cílem je reagovat na rostoucí poptávku po lokálním ovoci a zelenině ve městě, které je známé bohatými snídaněmi sestávajícími ze steaků nebo ústřic.

„Jisté je, že bych to nemohla dělat bez podpory restaurací,“ vysvětluje bývalá dobrovolnice Peace Corps, americké agentury, která se zasazuje o mír ve světě a která působí hlavně v rozvojových zemích.

Ackleyová si vzala roční dovolenou, aby se mohla naplno věnovat své městské farmě.

Ackleyovou i další malé podnikatele podporuje Union Kitchen, inkubátor potravinářských start-upů. Zájemci mohou za měsíční předplatné sdílet prostory a zařízení pro svou produkci a mají přístup ke službám, které jim pomohou rozvíjet obchod a nalézt klienty.

Newsletter