Airbus prodává divizi elektroniky pro obranný sektor

Evropský výrobce letecké techniky Airbus Group se dohodl na prodeji své divize elektroniky pro obranný sektor. Za 1,1 miliardy eur (29,7 miliardy Kč) ji kupuje investiční společnost KKR. Airbus dnes uvedl, že transakce by měla být dokončena v prvním čtvrtletí příštího roku. Airbus by si v divizi mohl nechat menšinový podíl.

Airbus je největším výrobcem letecké a kosmické techniky v Evropě, potýká se ale s poklesem výdajů na obranu, což jej nutí prodávat některé aktivity. Celkově by se chtěl zbavit majetku, který vytváří roční příjmy v úhrnu za zhruba dvě miliardy eur. V divizi obrany by se chtěl soustředit na bojová letadla, střely, odpalovací zařízení a satelity.

Divize elektroniky pro obranný sektor zaměstnává po celém světě asi 4000 lidí a její roční příjmy činí zhruba jednu miliardu eur. Sféra jejích aktivit zahrnuje vojenské senzory, prostředky elektronického boje či avioniku, uvedla agentura Reuters.

Airbus chtěl spolu s touto divizí prodat i své aktivity týkající se zabezpečení hranic. Dohodu o prodeji chtěl mít do začátku letošního roku, to se mu ale kvůli odkladům projektu v Saúdské Arábii splnit nepodařilo. Divizi zabezpečení hranic tudíž z plánovaného prodeje vypustil.

Newsletter