Včerejší komentář viceguvernéra Fedu Claridy o taperingu a načasování zvýšení sazeb podpořil dolar a americké tržní sazby, včetně těch reálných. Euro se proti dolaru obchoduje na 1,1830 EURUSD. ČNB dnes zvýší sazby a představí novou prognózu. Rizikem silnější koruny je rychlejší úroková normalizace. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Airbus zatím vede nad Boeingem v počtu objednávek na nová letadla

Evropský výrobce letadel Airbus má nakročeno k vítězství nad svým americkým soupeřem Boeingem v letošním závodě o největší počet objednávek na nová letadla. Boeing ale vítězí v počtu dodaných strojů, informovala dnes agentura Reuters.

Od ledna do konce listopadu získal Airbus 1079 objednávek na nová letadla. Po odečtení zrušených objednávek a modelových přeměn činí počet čistých zakázek 1007. Boeing získal v období od ledna do 2. prosince 655 objednávek. Po odečtení zrušených obchodů a konverzí modelů jich je 568.

Airbus ale za letošních 11 měsíců dodal 556 letadel, zatímco Boeing uskutečnil ve stejném období 709 dodávek. Americká firma tak zřejmě letos uhájí pozici největšího výrobce letadel na světě, napsal také Reuters.

Newsletter