Ajaj, Trump se spletl. Pochlebování se dočkala jiná Ivanka, než měla

Nový americký prezident Donald Trump vzbudil nezvyklou pozornost na twitteru poté, co pochvalný vzkaz adresovaný své dceři poslal omylem jiné Ivance. Vzkaz obdržela Ivanka Majicová z anglického Brightonu. V noci na dnešek se zpráva v rámci celosvětové sociální sítě dočkala tisícovek přeposlání a reakcí. Uvedla to dnes agentura AP.

Trump, který se připravuje na převzetí moci při páteční inauguraci, přeposílal vzkaz, v němž jistý uživatel sítě napsal, že jeho dcera Ivanka je „skvělá žena se skutečným charakterem a úrovní“. Uživatel ale použil spojení na jinou Ivanku a Trump chybu opakoval.

Majicová neváhala s trochu kousavou odpovědí. „A vy jste muž s ohromnou odpovědností. Doporučuji vám, abyste si dával větší pozor na twitter a abyste věnoval více času seznamování se s okolnostmi klimatických změn,“ vzkázala Trumpovi, který je velmi aktivní na twitteru a nezdá se být zastáncem omezování výroby kvůli skleníkovým plynům.

Trump v předvolební kampani tvrdil, že globální oteplování je podvod, který si vymyslela Čína, aby poškodila americké hospodářství. Řekl také, že pařížskou klimatickou dohodu vypoví a že bude podporovat průmyslová odvětví, jako je těžba uhlí, ropy a zemního plynu.

Newsletter