Dolar zahajuje týden mírným růstem dolarového indexu a proti euru posunem zpět pod 1,1900 EURUSD. Koruna navazuje na páteční ztráty a oslabuje směrem k 26,10 za euro.

Akademie veřejného investování je po půl roce ostrého provozu plně využita

Více než osm tisíc lidí navštívilo nově zrekonstruované prostory školícího a konferenčního centra Akademie veřejného investování (AVI) na Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR). Za prvních šest měsíců plného provozu se zde zájemci mimo jiné účastnili pravidelných školení, workshopů, pracovních skupin, ale také prestižních akcí za účasti zástupců Evropské komise a ostatních partnerů z členských zemí EU.

„Jsem ráda, že se Akademie veřejného investování těší takovému zájmu. Velké spektrum možností využití tohoto dříve zanedbaného prostoru dokládá i množství zde pořádaných mezinárodních akcí, jako bylo například nedávné Evropské fórum měst,“ říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Ministerstvo pro místní rozvoj v první polovině roku 2016 kompletně zrekonstruovalo a následně v červenci téhož roku uvedlo do zkušebního provozu vlastní prostory v Pařížské ulici. AVI je stavebně propojená s MMR a slouží především jako moderní školící a konferenční centrum.

Do plného provozu Akademie veřejného investování přešla začátkem roku 2017. V období prvních šesti měsíců se zde uskutečnilo celkem 176 školení pro zaměstnance státní správy a samosprávy z celé České republiky, odborných praktických workshopů, pracovních skupin, konferencí a jiných vzdělávacích akcí. Převážná část (přes 82 %) těchto akcí byla zaměřena na problematiku ESI fondů. Těchto akcí se zúčastnilo přes osm tisíc lidí.

Dne 9. srpna 2017 byla Akademie veřejného investování Úřadem průmyslového vlastnictví zapsána do rejstříku ochranných známek s konkrétním názvem „Akademie veřejného investování MMR“. 

Newsletter