Výnos desetiletého amerického dluhopisu ochráněného o inflaci, tzv. TIPS, klesl pod -1,13 %. Dolar nehledě na to posiluje proti euru pod 1,1800 EURUSD. Procyklické měny oslabují, výprodejní tlak pozorujeme i u měn regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

Akcie Deutsche Bank klesají, banka nedosáhla dohody s USA

Akcie největší německé banky Deutsche Bank dnes znovu oslabují a jejich kurz ztrácel po zahájení obchodů přes tři procenta. Trh je zklamaný, že šéf banky John Cryan nedospěl v jednáních se Spojenými státy k dohodě na konečné částce za urovnání sporu o prodeje hypotečních cenných papírů v minulém desetiletí.

Banka od poloviny září bojuje s krizí důvěry kvůli zprávám, že ministerstvo spravedlnosti USA po ní požaduje pokutu až 14 miliard dolarů (téměř 340 miliard Kč). Cryan se v minulých dnech účastnil ve Washingtonu podzimního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Při té příležitosti se sešel v pátek s americkými vládními činiteli, podle zdrojů se však obě strany stále nedohodly.

„Doufalo se, že bude možná rychlá dohoda,“ řekl agentuře Reuters jeden z německých obchodníků. Kurz Deutsche Bank během dopoledne zmírnil pokles a ztrácel téměř tři procenta. Akcie banky srazily dolů index frankfurtské burzy DAX.

Akcie Deutsche Bank prudce klesaly i v minulých týdnech. Pokud by banka musela zaplatit mnohamiliardovou sumu, dostala by se do velkých potíží a musela by požádat investory o značnou kapitálovou injekci.

Newsletter