Akcie Facebooku po dobrých výsledcích stouply na nový rekord

Cena akcie sociální sítě Facebook stoupla v první polovině obchodování o téměř 11 procent a dostala se až na rekordní maximum 120 dolarů. Společnost ve středu oznámila prudké zvýšení zisku i příjmů.

Akcie největší sociální sítě světa rostly již ve středečním prodlouženém obchodování. Příznivá reakce trhu na velmi slušné hospodářské výsledky Facebooku způsobila, že generální ředitel společnosti Mark Zuckerberg zbohatl ještě ten den o 4,2 miliardy dolarů a stal se šestým nejbohatším člověkem planety. Časopis Forbes odhadl jeho jmění na 51,7 miliardy dolarů (1,2 bilionu Kč).

Facebook ve středu po skončení oficiální části obchodování oznámil, že čistý zisk mu v prvním čtvrtletí stoupl na 1,51 miliardy dolarů (36 miliard Kč) z loňských srovnatelných 509 milionů USD. Příjmy se zvýšily o 51,9 procenta na 5,38 miliardy USD. Přispěla k tomu rostoucí obliba mobilní aplikace a posílení nabídky živého videa, které lákaly nové inzerenty a podporovaly stávající inzerenty ke zvýšení výdajů.

Analytici vzhledem k většímu podílu Facebooku na trhu s reklamou nepředpokládají, že růst firmy v dohledné době zpomalí.

Akcie Facebooku se před polednem newyorského času (18:00 SELČ) pohybovaly kolem 119 dolarů s přírůstkem více než devět procent. Pro srovnání, akcie předního amerického výrobce elektroniky ztrácely ve stejnou dobu zhruba 0,5 procenta. Apple v úterý v noci SELČ zveřejnil kvartální výsledky, které zaostaly za očekáváním. Tržní hodnota firmy se ve středu snížila o 36 miliard dolarů.

Newsletter