Dolarový index oslabil zpět pod 92 bodů. Euro po včerejším výprodeji po dosažení 1,2000 EURUSD nabírá další zisky. Koruna po pondělním oslabení drží hodnoty nad 26,20 za euro. Nad očekávání lepší revize HDP za 3Q neměla výraznější vliv.

Akcie HSBC v Londýně po výsledcích ztrácejí 2 %

Největší evropská bankovní skupina HSBC v prvním čtvrtletí zvýšila zisk před zdaněním o čtyři procenta na 7,1 miliardy dolarů. Hospodaření podpořil zejména výkon divize investičního bankovnictví, který vyrovnal zvýšení nákladů. Výsledky překonaly očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Thomson Reuters čekali zisk 5,8 miliardy USD.     

Generální ředitel banky Stuart Gulliver uvedl, že hospodaření se po obtížném čtvrtém čtvrtletí zlepšilo a bance se v Evropě i Severní Americe podařilo snížit rezervy na špatné úvěry.     

Celkové příjmy banky se zvýšily o čtyři procenta na 15,4 miliardy USD, zisk před zdaněním divize investičního bankovnictví stoupl o 4,8 procenta na 3,04 miliardy dolarů. Rezervy na ztrátové úvěry se naopak o 29 procent snížily a dosáhly 570 milionů dolarů.     

Celkové provozní výdaje ale o šest procent stouply a vyšplhaly se na 8,5 miliardy USD. Banka posiluje svou vnitřní kontrolu, protože se zapletla do řady skandálů a musela zaplatit regulátorům po celém světě na pokutách miliardy dolarů. Regulátoři nadále vyšetřují její švýcarskou divizi soukromého bankovnictví kvůli podezření, že pomáhala klientům vyhnout se placení daní.     

HSBC nedávno uvedla, že uvažuje o přesunu své centrály z Británie. Nyní dodala, že rozhodnutí, zda zůstane v Británii, by mělo padnout v příštích měsících. Banka má na britských ostrovech sídlo od roku 1993, kdy se tam přesunula kvůli převzetí finančního ústavu Midland Bank. 

HSBC +4 %. Zbaví se retailové divize?

Z londýnské City zpět do Hongkongu? HSBC zvažuje úprk

Newsletter