Akcie KB a ČEZu „ztěžkly“. Co čekat dnes?

Silná data z německých objednávek v průmyslu podtrhují solidní moment ekonomické aktivity v regionu a dodá vítr do plachet české ekonomice. Hlavní dvě akcie v Praze ovšem ztěžkly a jak ČEZ, tak i Komerční včera zavíraly na denním minimu.

Nevýrazné výsledky Komerční banky a vysoká očekávání přilákala vlnu vybírání zisků a akcie tak opouští svá letošní maxima. Zda se tento moment vyčerpá, nebo nabere sílu dnešním dnem, bude jedno z témat na trhu, co sledovat. Pro začátek bude hladina 5.450 Kč prvním testem síly akcie. Pokud dojde k prolomení, tak se dá očekávat technický pokles až k úrovni 5.200 Kč.

Akcie ČEZu včera nedostaly povzbudivou zprávu z regionu a zpráva od polského konkurenta PGE o možnosti oprávek připomněla problémy sektoru. ČEZ se tak posunul ke spodní hladině současného rozpětí 580 Kč, kterou by ale měl udržet do výsledků.

Akcie CETV pokračují ve psanilé jízdě na americké lince a dnes v Praze skokově dorovnají cenu. Zajímavé bude sledovat akcie Unipetrolu, když rafinerské marže za červenec způsobily novou nákupní vlnu konkurentů v Maďarsku a Polsku.

Newsletter