Dolar proti euru hledá směr. Před dnešním zasedáním Fedu lze u tohoto páru počítat s minimální volatilitou. Procyklické měny drží zisky, z měn regionu je tomu tak pouze u koruny. Kurz domácí měny testuje hranici 25,40 za euro.

Akcie na pražské burze v týdnu klesly o 0,7 procenta na 865 bodů

Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu klesly, index PX ubral 0,7 procenta na 865,4 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. Nejvíce ztratily akcie sázkové kanceláře Fortuna, naopak nejvíce rostly akcie mediální společnosti CME. V předchozím týdnu akcie posílily o tři procenta.

Nejvíce klesající akcií uplynulého týdne byla Fortuna, která přišla o 3,2 procenta na 95,1 Kč. U firmy se neobjevila žádná kurzotvorná informace. Spíše technické obchodování mírně odepsalo předešlé prudké zisky.

Naopak nejvíce rostoucí akcií uplynulého týdne byla CME, která přidala deset procent na 61,5 Kč. Společnost sice zveřejnila lehce horší výsledky za čtvrtý kvartál 2015, ale zároveň zveřejnila výhodnější refinancování části dluhu. Právě schopnost společnosti snížit úrokovou zátěž a samotné prodloužení splatnosti části dluhu trh přijal pozitivně.

Příští týden bude trh nadále bedlivě sledovat vývoj cen ropy a pak páteční zveřejnění měsíční statistiky zaměstnanosti v USA.

Newsletter