Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Koruna se obchoduje pod 25,50 za euro.

Akcie na pražské burze v týdnu mírně oslabily o 0,3 procenta

Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu mírně oslabily, od minulého pátku index PX klesl o 0,3 procenta na 925,5 bodu. Největší růst zaznamenaly akcie mediální společnosti CME, nejhůře se naopak vedlo cenným papírům telekomunikační firmy O2 CR, vyplývá z výsledků burzy. Předchozí týden akcie stouply o 1,5 procenta.

Nejvíce klesající akcií týdne bylo O2 CR, jež ztratila 4,7 procenta na 223,9 Kč. Firma zveřejnila lepší výsledky za třetí kvartál, solidní výhled na 2016 a mimořádnou dividendu z emisního ážia. Ani tyto faktory však nepomohly titulu k růstu. Důvodem je patrně obava investorů o výsledek rebalancování indexů MSCI, kde existuje riziko, že akcie bude vyřazena.

Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla CME, která přidala 4,9 procenta na 59 Kč. Firma potěšila investory lepšími než očekávanými výsledky za třetí čtvrtletí a zvýšením výhledu.

V příštím týdnu se trh zaměří na středeční zasedání Fedu, výsledkovou sezonu a makrodata. Fed by neměl přinést změnu v měnové politice. Makrodata v průběhu týdne budou dále hýbat spekulacemi ohledně příštího kroku Fedu směrem k prosincovému setkání. Výsledková sezona bude dále dokreslovat investorskou náladu.

Newsletter