Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 0,7 pct na 853 bodů

Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, když od minulého pátku index PX stoupl o 0,7 procenta na 853,2 bodu. Největší pokles zaznamenaly akcie sázkové kanceláře Fortuna, nejlépe se naopak dařilo cenným papírům bankovní skupiny Erste. Předchozí týden akcie klesly skoro o dvě procenta.

Nejvíce klesající akcií týdne byla Fortuna, která ztratila 3,2 procenta na 89,9 Kč. Společnost vydala výsledky, které zaostaly za očekáváním trhu. Navíc potvrdila, že nehodlá vyplácet dividendu přinejmenším v příštích dvou letech. Investoři reagovali korekcí předchozího růstu.

Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla Erste Group, která přidala 4,6 procenta na 688 Kč. Erste profitovala ze zvýšeného výhledu ratingu Rakouska ze strany agentury Moody ́s. Současně rostla v souladu s celým evropským bankovním sektorem.

V příštím týdnu se investoři zaměří především na páteční data z amerického trhu práce. Ta by měla dále zvýšit spekulace ohledně budoucí monetární politiky Fedu po pátečním projevu Yellenové v Jackson Hole, který byl relativně jestřábí.

Newsletter