Dolar začíná nový týden pod tlakem. Dolarový index oslabuje směrem k hranici 90 bodů, euro mírně sílí nad 1,2170 EURUSD. Procyklické měny profitují z tlaků na slabší dolar. Silnější by měly otevřít i měny regionu, včetně koruny pod 26,10 za euro.

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 1,7 pct 864 bodů

Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, když od minulého pátku index PX stoupl o 1,7 procenta na 863,9 bodu. Největší pokles zaznamenaly akcie elektrárenské společnosti ČEZ, nejlépe se naopak dařilo cenným papírům telekomunikační firmy O2 CR, vyplývá z výsledků pražské burzy. Předchozí týden akcie klesly skoro o čtyři procenta.

Nejvíce klesající akcií týdne byl ČEZ s poklesem o 2,7 procenta na 440,5 Kč. Společnost zveřejnila výsledky, které zaostaly za očekáváním. Navíc snížila výhled na celý rok. Negativní reakce investorů pak byla logickým jednáním. Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla O2 CR s růstem o 4,3 procenta na 235 Kč.

V příštím týdnu se investoři zaměří na středeční zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky Fed. Samotné zasedání vyznělo sice ´jestřábím´ tónem včetně zvýšení projekce na růst ekonomiky USA, ale klíčové překvapení nenastalo. Trh očekával razantnější komunikaci o možné změně sazeb. Bude se tedy podrobně zkoumat, zda zápis nebude více odhodlaný.

Newsletter