Akcie na pražské burze v týdnu výrazně posílily o 6,5 procenta

Akcie na pražské burze v tomto týdnu výrazně posílily. Od minulého pátku získal index PX 6,5 procenta na 863,6 bodu. Největší pokles zaznamenaly akcie banky Moneta, nejvíce se naopak dařilo cenným papírům bankovní skupiny Erste, vyplývá z výsledků pražské burzy. Předchozí týden akcie klesly o 1,6 procenta.

„Druhý červencový týden byl hlavně o začátku výsledkové sezony v USA za druhý kvartál. Ta přinesla uspokojivé informace. Propady akciových trhů po překvapivém britském referendu o vystoupení země z EU jsou již téměř minulostí. I domácí trh prostřednictvím indexu PX postupně dohání předešlé ztráty,“ komentoval vývoj na akciových trzích analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Nejvíce rostoucí akcií týdne byla Erste Group, která přidala 18,8 procenta na 625,8 Kč. Erste zveřejnila pozitivní varování před svými výsledky. Současně zvýšila svůj výhled do konce roku. Naopak nejvíce klesající akcií týdne byla Moneta se ztrátou 1,6 procenta na 72,5 Kč. U banky nebyla žádná kurzotvorná informace. Investoři reagují na překvapivě pozitivní informace o Erste Group a podle Vaníčka zřejmě vyměňují akcie Monety právě za akcie Erste Group.

Příští týden se investoři zaměří na výsledkovou sezonu v USA a zasedání Evropské centrální banky. To by ale nemělo přinést významnější informace. „Celkově zůstáváme mírně pozitivně naladěni,“ uzavřel analytik.

Newsletter