Dolar oslabuje v dolarovém indexu i proti euru. Procyklické měny nemají jasný směr. Měny regionu střední a východní Evropy mírně posilují. Koruna se obchoduje pod 26,20 za euro.

Akcie SABMiller hnaly vzhůru spekulace o převzetí

Akcie nadnárodní pivovarnické skupiny SABMiller dnes výrazně zpevňují a během odpoledne přidávaly na burze v Londýně více než čtyři procenta nad 35,50 GBP. Podle agentury Reuters se mezi obchodníky spekuluje o možné nabídce na převzetí podniku ze strany většího konkurenta Anheuser-Busch InBev. SABMiller je vlastníkem Plzeňského Prazdroje. 

Podle některých obchodníků se spekuluje rovněž o tom, že potenciálními zájemci o SABMiller jsou americký miliardář Warren Buffett a investiční společnosti 3G Capital. 

SABMiller je druhým největším pivovarem na světě. Firma vznikla sloučením jihoafrické společnosti SAB a americké Miller. Součástí SABMilleru jsou vedle Plzeňského Prazdroje a jeho značek Pilsner Urquell, Gambrinus, Velkopopovický Kozel a Radegast i například slovenské pivovary Šariš a Topvar. 

AB InBev je největším pivovarem na světě. Vyrábí značky jako je Budweiser, Stella Artois, Brahma a Corona. Skupina vznikla v roce 2008, kdy InBev převzal konkurenta Anheuser-Busch. Od Anheuseru zdědila řadu dlouhodobých právních sporů s českobudějovickým Budvarem o značku Budweiser a její různé obměny. 

Newsletter