Akcie v USA uzavřely bez větších změn, Nasdaq je na novém rekordu

Americké akcie zakončily dnešní obchodování bez výraznějších změn, index technologického trhu Nasdaq Composite nicméně uzavřel na novém rekordním maximu. Nárůst cen akcií technologických společností byl kompenzován poklesem firem působících v energetickém sektoru a v oblasti péče o zdraví.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes odepsal pouhých 0,01 procenta a obchodování uzavřel na 20.979,75 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,07 procenta na 2400,67 bodu, zatímco Nasdaq se zvýšil o 0,33 procenta na 6169,87 bodu.

Technologické podniky dnes posilovaly v čele se softwarovým gigantem Microsoft. Akcie výrobce léků Pfizer však zamířily dolů poté, co banka Citigroup doporučila investorům jejich prodej. Oslabovaly rovněž akcie energetických společností, které v pondělí výrazně rostly v reakci na vyšší ceny ropy.

Na devizovém trhu dnes euro vůči dolaru překročilo hranici 1,1 USD a vyšplhalo se až na nejvyšší úroveň od listopadového zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států. V závěru obchodování v New Yorku vykazovala jednotná evropská měna nárůst o zhruba procento na 1,1090 USD.

Dolar se dostal pod tlak po zprávě listu The Washington Post, podle které Trump minulý týden na schůzce s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem vyzradil tajné informace související s teroristickým hnutím Islámský stát (IS).

Newsletter