Dolar proti euru hledá směr. Před dnešním zasedáním Fedu lze u tohoto páru počítat s minimální volatilitou. Procyklické měny drží zisky, z měn regionu je tomu tak pouze u koruny. Kurz domácí měny zpevnil pod hranici 25,40 za euro.

Akcie v USA zůstaly ve ztrátách i po zasedání Fedu

Americké akcie dnes vesměs zůstaly v počátečních ztrátách i po zasedání centrální banky (Fed), která podle očekávání nechala úrokové sazby beze změn. Wall Street srážel zejména pokles akcií technologického giganta Apple, který v úterý oznámil nečekaný pokles prodeje telefonů iPhone.

Dow Jonesův index 30 předních podniků se v závěru ztrát zbavil a skončil na 20.957,90 bodu s přírůstkem 0,04 procenta. Širší index Standard & Poor‘s 500 klesl o 0,13 procenta na 2388,13 bodu a index technologického trhu Nasdaq skončil na 6072,55 bodu se ztrátou 0,37 procenta.

Měnový výbor Fedu vyjádřil optimismus ohledně dalšího vývoje ekonomiky, a naznačil tak, že zůstává na cestě k červnovému zvýšení úroků. Uvedl také, že zpomalení růstu ekonomiky v prvním čtvrtletí bylo pravděpodobně pouze přechodné. Slova Fedu podpořila akcie finančního sektoru, které těží z růstu úroků. Většina sektorů trhu ale oslabila.

Pozornost investorů se nadále zaměřuje na firemní výsledky. Akcie Applu klesly o 0,4 procenta, oživily ale z počáteční ztráty zhruba dvou procent.

Na devizovém trhu dolar po zasedání Fedu všeobecně zpevnil a vůči japonskému jenu vystoupil na maximum za více než šest týdnů. Podpořilo ho posílení nadějí na červnové zvýšení amerických úrokových sazeb.

Dolar proti euru ke konci dne stoupl o 0,3 procenta na 1,0894 USD a vůči japonskému jenu zpevnil o 0,6 procenta na 112,70 JPY. Dolarový index ke koši šesti měn skončil na 99,34 bodu se ziskem 0,4 procenta.

Newsletter