Akcionáři Vítkovic budou na popud KKCG jednat o situaci firmy

Akcionáři strojírenské společnosti Vítkovice mají dnes jednat o ekonomické stabilitě firmy. Valnou hromadu nechali na dnešní den svolat zástupci minoritního vlastníka KKCG Industry.

„KKCG Industry má obavu, že se aktuální vývoj ve skupině Vítkovice ocitl mimo kontrolu jejího managementu, který se snaží negativnímu vývoji čelit i za cenu velice nestandardních kroků, potenciálně poškozujících nejen věřitele skupiny, ale především její akcionáře,“ uvedla mluvčí KKCG Dana Dvořáková.

Podle oficiálního webu skupiny Vítkovice bude na programu projednání informací o stavu majetku společnosti a jejích dceřiných společností, včetně informací o přijatých a plánovaných opatřeních k odvrácení úpadku těch členů skupiny, kteří v úpadku dosud nejsou.

Skupina má přes 30 firem se zhruba 8000 zaměstnanci, loni měla obrat zhruba 14 miliard korun a konsolidovaný zisk 479 milionů korun. Letos se však některé její společnosti dostaly do problémů a tři firmy, Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Envi a Vítkovice Gearworks, skončily v úpadku. Hlavním vlastníkem skupiny je Jan Světlík.

Newsletter