Dolarový index oslabil pod 91 bodů. Euro díky slabému dolaru zpevnilo nad 1,2100 EURUSD. Měny regionu včera vykázaly ztráty, které dnes opět navyšují. Středový kurz koruny se pohybuje nad 26,40 za euro.

Allianz Group, ING Bank a CTP Invest se dohodly na úvěru

CTP Group, Allianz Group a ING Bank podepsaly smlouvu o novém syndikovaném úvěru ve výši 160 milionů EUR na financování portfolia průmyslových nemovitostí v České republice. Tento úvěr bude sloužit jednak k refinancování stávajících úvěrů od skupiny bank z regionu střední a východní Evropy a rovněž k financování nových projektů dokončených v roce 2017. Společné refinancování s Allianz a ING je součástí průběžné strategie CTP zaměřené na rozšiřování její sítě partnerů pro financování, včetně vyhledávání partnerů mimo region střední a východní Evropy.

„Velice nás potěšila dnešní dohoda mezi CTP, Allianz a ING. Tento nový úvěr potvrzuje snahu CTP o rozšíření našeho portfolia finančních partnerů na instituce ze západní Evropy,“ uvedl Zdeněk Raus, finanční manažer CTP, který se účastnil sjednání tohoto úvěru společně s Radkem Zemanem, finančním ředitelem CTP. Právní aspekty transakce měla na starost Markéta Večeřová, firemní právnička CTP.  

„Velice úzce jsme na tomto úvěru spolupracovali s našimi kolegy z Allianz a ING a jsem velice ráda, že tato naše intenzivní spolupráce byla završena úspěšnou dohodou. Těšíme se, že v budoucnu naši spolupráci rozšíříme také na další projekty. Uzavření této dohody je potvrzením záměru CTP pokračovat v institucionalizaci našeho finančního portfolia, jež v současné době převyšuje 4 miliardy EUR, a rovněž i potvrzením dominantního postavení naší společnosti na trhu,“ uvedla Markéta Večeřová, firemní právnička CTP.

„Velice nás těší, že můžeme prostřednictvím této transakce podpořit růstovou strategii našeho dlouholetého partnera CTP a společně posílit naše obchodní vztahy s Allianz. Tato transakce je vyjádřením našeho závazku vůči našim klientům a také vůči regionu střední a východní Evropy, kde jsme zintenzivnili bankovní činnost zaměřenou na nemovitosti ve spolupráci mezi naším týmem pro korporátní klientelu v Amsterodamu a naší místní pobočkou ING v Praze,“ uvedl Arie Hubers, výkonný ředitel divize ING Real Estate Finance.

Newsletter