Allianz Group, ING Bank a CTP Invest se dohodly na úvěru

CTP Group, Allianz Group a ING Bank podepsaly smlouvu o novém syndikovaném úvěru ve výši 160 milionů EUR na financování portfolia průmyslových nemovitostí v České republice. Tento úvěr bude sloužit jednak k refinancování stávajících úvěrů od skupiny bank z regionu střední a východní Evropy a rovněž k financování nových projektů dokončených v roce 2017. Společné refinancování s Allianz a ING je součástí průběžné strategie CTP zaměřené na rozšiřování její sítě partnerů pro financování, včetně vyhledávání partnerů mimo region střední a východní Evropy.

„Velice nás potěšila dnešní dohoda mezi CTP, Allianz a ING. Tento nový úvěr potvrzuje snahu CTP o rozšíření našeho portfolia finančních partnerů na instituce ze západní Evropy,“ uvedl Zdeněk Raus, finanční manažer CTP, který se účastnil sjednání tohoto úvěru společně s Radkem Zemanem, finančním ředitelem CTP. Právní aspekty transakce měla na starost Markéta Večeřová, firemní právnička CTP.  

„Velice úzce jsme na tomto úvěru spolupracovali s našimi kolegy z Allianz a ING a jsem velice ráda, že tato naše intenzivní spolupráce byla završena úspěšnou dohodou. Těšíme se, že v budoucnu naši spolupráci rozšíříme také na další projekty. Uzavření této dohody je potvrzením záměru CTP pokračovat v institucionalizaci našeho finančního portfolia, jež v současné době převyšuje 4 miliardy EUR, a rovněž i potvrzením dominantního postavení naší společnosti na trhu,“ uvedla Markéta Večeřová, firemní právnička CTP.

„Velice nás těší, že můžeme prostřednictvím této transakce podpořit růstovou strategii našeho dlouholetého partnera CTP a společně posílit naše obchodní vztahy s Allianz. Tato transakce je vyjádřením našeho závazku vůči našim klientům a také vůči regionu střední a východní Evropy, kde jsme zintenzivnili bankovní činnost zaměřenou na nemovitosti ve spolupráci mezi naším týmem pro korporátní klientelu v Amsterodamu a naší místní pobočkou ING v Praze,“ uvedl Arie Hubers, výkonný ředitel divize ING Real Estate Finance.

Newsletter