Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Alza.eXtatus vyhrál Mistrovství v ČR v CounterStrike, míří za hranice

Tým Alza.eXtatus, skupina hráčů z České a Slovenské republiky, uspěla v Mistrovství ČR v počítačových hrách, které se konalo minulý týden v Brně. Tým vyhrál ve hře CounterStrike Global Offensive, na kterou se specializují. Následně se zúčastní evropské ligy ESEA MDL Season 26 Global Challenge Europe. Alza.cz podporuje eSport již dva roky, generálním partnerem týmu se stala v dubnu tohoto roku.

Česko-slovenský tým Alza.eXtatus má 5 členů: Patrik ‚DEV7L‘ Stuchlík, Staré Město z Uherského Hradiště a Jindřich ‚ZEDKO‘ Chyba z Chomutova z ČR, dále David ‚Frozen‘ Čerňanský z Liptovského Mikuláše, Martin ‚Montty‘ Melíšek z Nových Zámků a Richard ‚queztone‘ Strnátko z Bratislavy za Slovensko.

Již 7. ročník Mistrovství České republiky v počítačových hrách je největší domácí událostí profesionálního i poloprofesionálního hraní počítačových her. Atmosféra v Brně zhoustla před finálovým duelem v nejpopulárnějším FPS (first person shooter) titulu současné doby, Counter-Strike: Global Offensive. V klání mohli fanoušci vidět skutečnou elitu hráčů, nakonec se do finále probojovali dva žhaví dravci – Alza.eXtatus a eSuba, kde Alza.eXtatus obhájil titul.

Finální pořadí MČR v Counter-Strike: Global Offensive, kde si týmy rozdělily 105 000 Kč:

  1. místo: Alza.eXtatus
  2. místo: eSuba
  3. – 4. místo: Dark Tigers
  1. – 4. místo: Majestic Lions

Alza.eXtatus se dále v prosinci tohoto roku zúčastní ESEA MDL Season 26 Global Challenge Europe,

což je největší úspěch v historii česko-slovenských hráčů CS:GO. Zde se potkají týmy ze Severní Ameriky a Austrálie proti Evropě, soutěžit se bude o 50 000 USD. Klání se koná 15. – 17. 12. 2017
v Los Angeles, USA. Obdobná utkání zpravidla sledují miliony fanoušků.

Tým se rovněž pokusí kvalifikovat do nejvyšší soutěže EPL Season 7 Europe, kde půjde
o neuvěřitelných 125 000 USD. 

Newsletter