Alza uvedla ve spolupráci s firmou Samsung novou 8K QLED TV

Alza ve spolupráci se společností Samsung uvádí na český a slovenský trh novou televizi s technologií 8K QLED. K dostání je ode dneška v e-shopu Alza.cz/Alza.sk. V porovnání s 4K televizory nabídne čtyřnásobně vyšší rozlišení (33 milionů obrazových bodů), nejostřejší obraz na trhu i prvky umělé inteligence. Cena startuje na 129 990 Kč.

Svou přelomovou 8K televizi Samsung poprvé představil letos v září na veletrhu IFA v Berlíně. Alza novinku nabídne ještě před oficiálním zahájení prodeje v ČR a SR, který je naplánován na 21. října. První 8K televizor dostupný na českém trhu odhalili zástupci Samsungu i Alzy dnes v prostorách holešovického showroomu. Od čtvrtku 18. října bude televize k vidění také v bratislavské centrále Alzy v Bottově ulici.

Technologie 8K QLED přináší do českých a slovenských obýváků nový rozměr diváckého zážitku. S nepřekonatelným rozlišením 7 680 × 4 320 pixelů a s mimořádně jemnými detaily umožní vychutnat si luxusní zážitek nejostřejšího obrazu i z pohodlí domova. Model Q900R se bude prodávat ve třech velikostech – 65″ (163 cm), 75″ (189 cm) a 85″ (216 cm). Cena se pohybuje od 129 990,- Kč do 389 990,- Kč s DPH a bude skladem během několik příštích dní. Objednat si ji ale zákazníci mohou již nyní.

Další mimořádnou vlastností 8K televize Samsung je i zapojení umělé inteligence, kterou zařízení využívá k tzv. upscalování obrazu z nižšího rozlišení (SD, Full HD i 4K). Díky strojovému učení dokáže televizor přepočítat rozlišení do 8K, zvýšit ostrost, snížit šum a doplnit strukturu obrazu. Oproti běžnému upscalingu nedochází jen ke znásobení pixelů, ale k analýze okolních snímků. Procesor je pak porovnává s minulými snímky a vytváří nové textury a okraje. Tento faktor kompenzuje i zatím omezenou nabídku obsahu pro 8K. Nejlépe AI upscaling funguje ze zdrojového rozlišení 4K, poradí si ale i s nižší kvalitou obrazu.

Newsletter