Americká ICE nepodá konkurenční nabídku na londýnskou burzu

Společnost Intercontinental Exchange (ICE), majitel newyorské akciové burzy NYSE, nepodá konkurenční nabídku na převzetí Londýnské akciové burzy (LSE). Oznámila to dnes firma. Případná nabídky ze strany ICE, která ji původně nevylučovala, mohla rozpoutat bitvu o převzetí londýnské burzy. Ta již jedná o spojení s německým burzovním operátorem Deutsche Börse.

Generální ředitel ICE Jeffrey Sprecher však londýnskou burzu obvinil, že nereagovala na pokusy o kontakt ze strany americké skupiny, přestože ta se prý několikrát pokusila dohodnout schůzku. ICE tudíž prý neměla dostatek informací, aby mohla oficiální nabídku učinit. LSE odmítla sdělení americké firmy komentovat.

LSE a Deutsche Börse v únoru oznámily, že jednají o fúzi, která by se uskutečnila formou výměny akcií. Americká skupina o týden později oznámila, že zvažuje podání vlastní nabídky na LSE.

„Obracíme naši pozornost k jiným příležitostem,“ uvedl podle agentury Reuters Sprecher v dnešním konferenčním hovoru.

Někteří investoři na londýnské burze uvedli, že je její údajná neochota uvažovat o kontaktování ICE zklamala. Největší akcionář LSE, katarský státní fond Qatari Investment Authority, se k věci odmítl vyjádřit.

Oznámení americké skupiny znamená, že Deutsche Börse nyní zřejmě nebude tolik nucena dále vylepšovat svou nabídku na převzetí LSE, aby získala souhlas akcionářů.

Newsletter