Americké akcie uzavřely bez větších změn, dolar oslabil

e o 1,8 procenta. Světové ceny ropy se dnes kvůli obavám z nadbytečných dodávek suroviny na trh propadly o zhruba pět procent a dostaly se na nejnižší úrovně od loňského listopadu.

Euro v závěru obchodování v New Yorku vykazovalo vůči dolaru nárůst o 0,9 procenta na 1,0985 USD. Podporují ho vyhlídky na vítězství centristického kandidáta Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách. Jednotná evropská měna těží rovněž z očekávání, že Evropská centrální banka (ECB) naznačí další snižování nákupů dluhopisů.

Macron byl podle průzkumu mezi diváky ve středeční televizní debatě přesvědčivější než jeho soupeřka, nacionalistka Marine Le Penová. Ta slibuje odchod Francie z eurozóny a návrat francouzského franku.

Pozornost investorů se nyní soustředí na páteční zprávu o dubnovém vývoji trhu práce ve Spojených státech. Ta by mohla naznačit, kdy americká centrální banka (Fed) přikročí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.

Fed ve středu ponechal svou základní úrokovou sazbu beze změny, vyjádřil však optimismus ohledně dalšího vývoje ekonomiky Spojených států. „(Středeční prohlášení Fedu) ponechává otevřené dveře k červnovému zvýšení úroků,“ uvedl analytik Mazen Issa ze společnosti TD Securities.

Newsletter