Dolarový index slábne dále pod 92 bodů. Euro po včerejším výprodeji po dosažení 1,2000 EURUSD nabírá další zisky zpět k této rezistenci. Koruna po pondělním oslabení drží hodnoty nad 26,20 za euro. Nad očekávání lepší revize HDP za 3Q neměla výraznější vliv.

Americké akcie zažily nejlepší týden od března

Akciové trhy ve Spojených státech dnes navzdory počátečnímu poklesu posílily. Dow Jonesův index díky tomu zaznamenal nejvýraznější týdenní nárůst od letošního března. Akcie energetických společností nicméně oslabily kvůli levnější ropě.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes stoupl o 0,63 procenta na 16.433,09 bodu. Širší index S&P 500 si připsal 0,45 procenta a uzavřel na 1961,05 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite zakončil den se ziskem 0,54 procenta na 4822,34 bodu.

Za celý týden se Dow Jonesův index zvýšil o dvě procenta. S&P 500 vzrostl rovněž o dvě procenta a Nasdaq si připsal dokonce tři procenta.

Na trhu panuje nejistota kvůli zasedání americké centrální banky Fed, které se bude konat 16. a 17. září. Mnozí investoři donedávna očekávali, že Fed na tomto zasedání přikročí k prvnímu zvýšení úrokových sazeb po téměř deseti letech. To ale v minulých týdnech zpochybnily otřesy na finančních trzích a další signály zpomalování čínské ekonomiky.

Na devizovém trhu dnes americký dolar před blížícím se zasedáním Fedu oslabil vůči koši ostatních předních měn. Euro po závěru obchodování v New Yorku vykazovalo vůči dolaru nárůst o půl procenta na 1,1330 USD. Vůči švýcarskému franku dnes jednotná evropská měna poprvé od ledna zpevnila nad 1,1 EURCHF.

Newsletter