Angela Merkelová míří do Prahy, bude jednat se Sobotkou a Zemanem

Budoucnost Evropské unie, otázka migrace, pokračování česko-německého strategického dialogu a spolupráce ve vědě a výzkumu budou hlavními tématy čtvrteční návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové, která se v Praze setká s premiérem Bohuslavem Sobotou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem.

Oficiální program začne odpoledne na Úřadu vlády, kde bude Merkelová jednat se Sobotkou, následovat bude návštěva ČVUT a Pražského hradu. Po setkání s delegací prezidenta Zemana, ve které bude i vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO), absolvuje kancléřka ještě před odletem do Německa slavnostní večeři v Lichtenštejnském paláci.

Merkelová do ČR přijede poprvé od svého opětovného jmenování do funkce v prosinci 2013, celkově bude v Česku potřetí od roku 2005, kdy se ujala kancléřského postu. Její poslední návštěva v Česku se uskutečnila v dubnu 2012. Sobotka navštívil Berlín oficiálně v březnu 2014 a pracovně v květnu 2015.

V době návštěvy si naplánovali shromáždění příznivci i odpůrci Merkelové. Rozděluje je hlavně pohled na názory kancléřky v otázce migrace.

Newsletter